WAGI PUNKTÓW

0

W E

Egzamin wstępny

10

W S

Średnia
ze studiów

LICZBA MIEJSC

0

Studia
stacjonarne

0

Studia
niestacjonarne

12

Studia
stacjonarne

0

Studia
niestacjonarne

Rekrutacja

Zimowa

Studia
stacjonarne

Czas trwania studiów

Rekrutacja Zimowa

Studia
stacjonarne

liczba semestrów

3

Opłata rekrutacyjna

Rekrutacja Zimowa

Studia
stacjonarne

85

pln

Opłaty za semestr

Rekrutacja Zimowa

Studia
stacjonarne

0

pln

Wymagany tytuł

Rekrutacja Zimowa

Studia
stacjonarne

INŻYNIER

Uzyskiwany tytuł

Rekrutacja Zimowa

Studia
stacjonarne

MAGISTER INŻYNIER

Opis Kierunku

Absolwent Kierunku Posiada Wiedzę z Zakresu:
Praktycznego stosowania wszelkich metod, dzięki którym można identyfikować zanieczyszczenia historyczne i przeciwdziałać szkodom na terenach zurbanizowanych, uwzględniając wskaźniki degradacji. Ma wiedzę w zakresie badań i dokumentowania podłoża gruntowego oraz dotyczącą wskazania i zaprojektowania sposobów i rozwiązań technologicznych ograniczających wpływ inwestycji na środowisko, z wykorzystaniem technik remediacji i immobilizacji zanieczyszczeń w środowisku wodno-gruntowym. Posiada wiedzę i praktyczne umiejętności wykorzystania instrumentów prawnych i ekonomicznych polityki i ochrony środowiska do analizy i zarządzania ryzykiem, w celu efektywnego wdrażania koncepcji GREEN, SMART, ECO-CITY. Posiada wiedzę dotyczącą zasad gospodarki cyrkularnej, koncepcji zero waste oraz rozszerzonej odpowiedzialności producentów. Ma wiedzę w zakresie wdrażania tych koncepcji do polityki prośrodowiskowej i systemów zarządzania środowiskiem w przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz usługowych, zwłaszcza zajmujących się gospodarką odpadami i inżynierią miejską.

 

Absolwent Potrafi:
Wskazać i podjąć optymalne działania ograniczające degradację środowiska i wpływające na dobrostan wrażliwych i cennych obszarów w obrębie miast, a także zdrowie ludzi. Potrafi wykorzystywać metody analityczne i eksperymentalne do rozwiązywania zadań związanych z problematyką zanieczyszczenia środowiska miejskiego, ujmowaniem wód podziemnych, geotechniką, monitoringiem środowiska, gospodarką odpadami, remediacją terenów zdegradowanych i inżynierią mineralną. Potrafi wykonać symulacje komputerowe wybranych zjawisk zachodzących w środowisku wodno-gruntowym i wykorzystać ich wyniki do rozwiązywania zadań związanych z problematyką zanieczyszczenia środowiska miejskiego. Absolwent potrafi oceniać możliwość zastosowania istniejących rozwiązań technicznych, urządzeń, systemów i procesów, a także opracować ekspertyzy dotyczące szeroko rozumianej ochrony i inżynierii środowiska, m.in. ocenić stan degradacji środowiska miejskiego i zaproponować optymalną metodę jego rewitalizacji uwzględniając aspekty prawne, ekonomiczne, a także techniczne. Jako specjalista ochrony geośrodowiska miasta, potrafi umiejętnie wykorzystywać wszelkie instrumenty ochrony środowiska celem promowania „zielonych przedsiębiorstw” gwarantujących ekorozwój miast. Daje to szansę na funkcjonowanie i rozwój czy budowę miast przyjaznych do zamieszkania, ale uwzględnia również granice związane z trwałością i odpornością geoekosystemów i substancji zabytkowej.

 

Perspektywy Zawodowe:
Absolwenci kierunku Geośrodowisko Miasta będą znajdować zatrudnienie w różnych instytucjach i przedsiębiorstwach zajmujących się badaniem, a także monitorowaniem stanu środowiska na poszczególnych etapach realizacji inwestycji miejskich. Będą pożądanymi pracownikami w administracji lokalnej i/lub państwowej, a także jednostkach opracowujących i wdrażających rozwiązania mające na celu prowadzenie zrównoważonej gospodarki w miastach, celem zachowania zasobów środowiskowych, dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego dla przyszłych pokoleń. Mogą być zatrudnieni jako inżynierowie nadzoru zajmujący się ochroną i inżynierią środowiska, gospodarką odpadami, pracownicy działów rozwoju firm, a także jako specjaliści w działach związanych z ochroną i inżynierią środowiska oraz zagospodarowaniem przestrzennym w jednostkach administracji rządowej i samorządowej lub instytutach naukowo-badawczych oraz w firmach konsultingowych. Mogą pracować jako konsultanci w zakresie ochrony i zarządzania środowiskiem, mogą również prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie hydrogeologii i geotechniki.

Miejsca Pracy:
Przedsiębiorstwa i instytucje zajmujące się gospodarką odpadami, remediacją terenów zdegradowanych, geotechniką, hydrogeologią, produkcją i eksploatacją instalacji odnawialnych źródeł energii, biura projektowe, laboratoria badawcze i jednostki naukowe, jednostki administracji rządowej i samorządowej, instytucje monitorujące stan środowiska, a także firmy konsultingowe i prowadzące audyty środowiskowe.