PRZEDMIOT GŁÓWNY


MATURA

Matematyka

Fizyka

Informatyka

Język polski

Historia sztuki

Matematyka

Fizyka

Informatyka

Język polski

Historia sztuki

LICZBA MIEJSC

40

Studia
stacjonarne

0

Studia
niestacjonarne

0

Studia
stacjonarne

0

Studia
niestacjonarne

Rekrutacja

Studia
stacjonarne

Czas trwania studiów

liczba semestrów

6

Opłata rekrutacyjna

85

pln

Opłaty za semestr

0

pln

Uzyskiwany tytuł

LICENCJAT

Opis Kierunku

Tworzenie Przestrzeni Wirtualnych i Gier
Kierunek jest pomyślany jako ogólnoakademickie, licencjackie studia pierwszego stopnia o charakterze interdyscyplinarnym z przewagą przedmiotów informatycznych. Studia obejmują wspólne przedmioty dające przygotowanie przyszłym twórcom przestrzeni wirtualnych i gier, w zakresie wiedzy ogólnej (historii gier, podstaw estetyki, podstaw kompozycji, elementów sztuki nowych mediów, teorii narracji, itp.) oraz doskonalenia umiejętności praktycznych obejmujących tworzenie scenariuszy, projektowanie (w tym projektowanie graficzne), programowanie i organizację produkcji.

Absolwent:
Absolwent będzie przygotowany do twórczej pracy w interdyscyplinarnych zespołach projektowych gier i przestrzeni wirtualnych. Szacuje się, że wartość rynku gier na chwilę jest trzy razy większa niż wartość rynku filmowego i muzycznego razem wziętych i posiada tendencję wzrostową. Pozwala to przypuszczać, iż zapotrzebowanie na fachowców w tej branży będzie stale rosło.

Praktyki:
Program studiów przewiduje praktyki zawodowe w wymiarze 150h w semestrze 4. Stanowi to wyjście naprzeciw pracodawcom, którzy znacznie chętniej zatrudniając absolwentów o wyraźnych kompetencjach praktycznych. Praktyki będą realizowaną we współpracy z firmami z branży gamedev, studiami multimedialnymi i innymi podmiotami, gdzie student może działać kreatywnie i praktycznie poznać proces poszczególnych etapów projektowania i produkcji gier.

Olimpijczycy

Jesteś laureatem lub finalistą olimpiady ogólnopolskiej?

Sprawdź, która z olimpiad gwarantuje Ci przyjęcie na ten kierunek bez postępowania kwalifikacyjnego:

 

Sprawdź