WAGI PUNKTÓW
0
W E
Egzamin wstępny
10
W S
Średnia
ze studiów
LICZBA MIEJSC
REKRUTACJA LETNIA
0
Studia
stacjonarne
0
Studia
niestacjonarne
REKRUTACJA ZIMOWA
12
Studia
stacjonarne
0
Studia
niestacjonarne
Rekrutacja
Zimowa
Studia
stacjonarne
Czas trwania studiów
Rekrutacja Zimowa
Studia
stacjonarne
3
Opłata rekrutacyjna
Rekrutacja Zimowa
Studia
stacjonarne
85
plnOpłaty za semestr
Rekrutacja Zimowa
Studia
stacjonarne
0
plnWymagany tytuł
Rekrutacja Zimowa
Studia
stacjonarne
Uzyskiwany tytuł
Rekrutacja Zimowa
Studia
stacjonarne
W pierwszym semestrze kształcenia proponowane są przedmioty podstawowe wprowadzające wiedzę z zakresu nowoczesnych rozwiązań dotyczących projektowania procesów przeróbki plastycznej z wykorzystaniem technik komputerowych, wiedzy z zakresu inżynierii materiałowej i technologii proekologicznego nagrzewania i chłodzenia materiałów. Studenci zapoznają sie także z wprowadzeniem standardów Przemysłu 4.0 i 5.0 do przedsiębiorstw przetwarzających metale oraz będą mogli poszerzyć swoje kompetencje miękkie wybierając jeden z przedmiotów obieralnych.
W semestrze drugim student musi wybrać 2 przedmioty specjalistyczne z zakresu technologii przeróbki plastycznej metali oraz 1 przedmiot anglojęzyczny. Prowadzone będą także obowiązkowe 2 przedmioty specjalistyczne, w ramach których przekazana zostanie wiedza z zakresu termomechanicznej przeróbki plastycznej oraz formowania spieków i kompozytów. W semestrze ostatnim student prowadzone będą dwa przedmioty specjalistyczne związane z kierunkiem studiów (w tym jeden humanistyczny w zakresie nowoczesnych metod zarządzania produkcją) w trybie e-learningu, a także seminarium dyplomowe i przygotowanie pracy dyplomowej, tj. zdobycie wysoce specjalistycznej wiedzy z wybranego przedmiotu dyplomu, obejmujące przeprowadzenie badań do pracy, opracowanie wyników i sformułowanie wniosków.
Absolwenci będą mieli możliwość pracy w różnych gałęziach przemysłu: od ciężkiego: kuźnie, walcownie, tłocznie, ciągarnie, poprzez motoryzacyjny, maszynowy, energetyczny, elektroniczny, lotniczy aż do biomedycznego czy kosmicznego. Absolwent tego kierunku może znaleźć zatrudnienie także jako technolog na dynamicznie rozwijającym się rynku przetwórstwa metali. Absolwenci będą mieli możliwość kontynuowania nauki w szkołach doktorskich, na kursach doktoranckich, a także innych szkoleniach, w tym zdobywaniu różnorodnych kwalifikacji branżowych wymaganych w niektórych krajach.
Może się przydać
Zapoznaj się z zagadnieniami na egzamin wstępny i zasadami kwalifikacji na specjalności/ ścieżki dyplomowania