PRZEDMIOT GŁÓWNY


MATURA

Matematyka

Fizyka

Chemia

Informatyka

Biologia

Matematyka

Fizyka

Chemia

Informatyka

Biologia

Język obcy

Przedmiot Główny



G2 - Technik

Posiadasz dyplom zawodowy albo dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodzie nauczanym na poziomie technika?

Sprawdź, jakie kwalifikacje zawodowe są uwzględniane dla tego kierunku w elemencie G2.

 

Sprawdź

LICZBA MIEJSC

30

Studia
stacjonarne

0

Studia
niestacjonarne

0

Studia
stacjonarne

0

Studia
niestacjonarne

Rekrutacja

Studia
stacjonarne

Czas trwania studiów

liczba semestrów

7

Opłata rekrutacyjna

85

pln

Opłaty za semestr

0

pln

Uzyskiwany tytuł

INŻYNIER

Opis Kierunku

Studia na kierunku Komputerowo Wspomagana Inżynieria Materiałów Budowlanych umożliwiają zdobycie specjalistycznej wiedzy w zakresie inżynierii materiałowej, ze szczególnym naciskiem na segment materiałów budowlanych oraz umiejętności posługiwania się narzędziami informatycznymi niezbędnymi dla współczesnego inżyniera. Program studiów obejmuje kursy przedmiotów podstawowych: matematyka, fizyka, chemia, jak również naukę o materiałach, chemię fizyczną, budowę materii, a także przedmioty kierunkowe związane z projektowaniem i wytwarzaniem materiałów budowlanych. Studenci zdobywają wiedzę w zakresie komputerowych narzędzi inżynierskich oraz podstaw programowania, zarówno o charakterze ogólnym (wstęp do informatyki, modelowanie CAD, metody obliczeniowe, uczenie maszynowe) jak i specjalistycznym, związanym z materiałami budowlanymi (modelowanie przebiegu procesów chemicznych, komputerowe projektowanie materiałów, BIM).

Dla kogo dedykowany jest kierunek?

Kierunek dedykowany jest osobom zainteresowanym zdobyciem wiedzy o nowoczesnym projektowaniu, technologii produkcji oraz wykorzystaniu potencjału materiałów budowlanych w różnych gałęziach przemysłu. Biorąc pod uwagę rolę branży materiałów budowlanych dla środowiska naturalnego, w programie studiów uwzględniono również potrzebę rozumienia współczesnych problemów związanych z wpływem gospodarki na środowisko naturalne (zużywanie zasobów, emisje związane z procesami przemysłowymi, itp.). Pozwoli to studentom na lepsze przygotowanie się do funkcjonowania na współczesnym rynku pracy, gdzie zagadnienia środowiskowe stają się równie ważne – co zagadnienia stricte technologiczne.

Perspektywy zawodowe

Absolwent kierunku będzie konkurencyjny na rynku pracy jako osoba posiadająca z jednej strony szeroko pojęte kompetencje inżynierskie, a z drugiej – specjalistyczną wiedzę na temat rodzajów i właściwości materiałów budowlanych. Pozwoli to Absolwentom na znajdowanie zatrudnienia przede wszystkim w szeroko pojętej branży materiałów budowlanych: w zakładach produkcyjnych (materiały wiążące, materiały wykończeniowe, izolacyjne, itp.) lub przedsiębiorstwach budowlanych zatrudniających specjalistów do obsługi zamówień oraz przetargów związanych z materiałami budowlanymi.

Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki od lat intensywnie współpracuje z czołowymi przedsiębiorstwami branży materiałów budowlanych, co przekłada się na atrakcyjny program praktyk zawodowych w trakcie studiów, staży wakacyjnych czy też wspólnych prac dyplomowych, realizowanych we współpracy z partnerami przemysłowymi.

Interdyscyplinarny charakter studiów na kierunku Komputerowo Wspomagana Inżynieria Materiałów Budowlanych i szerokie spektrum zdobytej wiedzy oraz umiejętności pozwala na dalszą edukację na studiach II stopnia na różnych specjalnościach. Dla absolwentów I stopnia studiów Komputerowo Wspomagana Inżynieria Materiałów Budowlanych Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki oferuje możliwość pogłębiania wiedzy w zakresie materiałów budowlanych na kierunku Technologia Chemiczna (specjalność Technologia Materiałów Budowlanych) lub na kierunku Chemia Budowlana.

 

 

Olimpijczycy

Jesteś laureatem lub finalistą olimpiady ogólnopolskiej?

Sprawdź, która z olimpiad gwarantuje Ci przyjęcie na ten kierunek bez postępowania kwalifikacyjnego:

 

Sprawdź