PRZEDMIOT GŁÓWNY
MATURA
G1
Matematyka
Fizyka
Chemia
Informatyka
Biologia
Geografia
G2
Matematyka
Fizyka
Chemia
Informatyka
Biologia
Geografia
Język obcy
Przedmiot Główny
G2 - Technik
Posiadasz dyplom zawodowy albo dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodzie nauczanym na poziomie technika?
Sprawdź, jakie kwalifikacje zawodowe są uwzględniane dla tego kierunku w elemencie G2.
Sprawdź
LICZBA MIEJSC
REKRUTACJA LETNIA
45
Studia
stacjonarne
0
Studia
niestacjonarne
REKRUTACJA ZIMOWA
0
Studia
stacjonarne
0
Studia
niestacjonarne
Rekrutacja
Studia
stacjonarne
Czas trwania studiów
7
Opłata rekrutacyjna
85
plnOpłaty za semestr
0
plnUzyskiwany tytuł
Absolwent Kierunku Posiada Wiedzę z Zakresu:
Ochrony środowiska wodno-gruntowego przed zanieczyszczeniem, gospodarki wodnej, monitoringu środowiska, geologii, hydrogeologii stosowanej, geotechniki środowiska, inżynierii mineralnej, pozyskania energii ze źródeł odnawialnych, gospodarki odpadami, a także kształtowania środowiska, w tym metod rewitalizacji i remediacji terenów zdegradowanych. Zdobywa wiedzę i umiejętności niezbędne do realizowania projektów dotyczących ochrony, wykorzystania i przekształcania zasobów środowiskowych. Absolwent uzyskuje wiedzę o najnowszych technologiach stosowanych w inżynierii środowiska oraz specjalistycznym oprogramowaniu m.in. w zakresie grafiki komputerowej, komputerowego wspomagania projektowania (CAD), kartografii i systemów informacji geograficznej (GIS).
Absolwent Potrafi:
Ocenić zagrożenia dla stanu środowiska, stosować specjalistyczne programy komputerowe, w tym CAD i GIS oraz korzystać z internetowych baz danych, a także modelować numerycznie zjawiska i procesy zachodzące w środowisku oraz prognozować skutki istniejącej lub projektowanej działalności technicznej. Potrafi wykorzystywać metody analityczne i eksperymentalne do rozwiązywania zadań związanych z problematyką zanieczyszczenia środowiska, odnawialnymi źródłami energii, ujmowaniem wód podziemnych, geotechniką, monitoringiem środowiska, gospodarką odpadami, remediacją terenów zdegradowanych i inżynierią mineralną. Absolwent potrafi oceniać możliwość zastosowania istniejących rozwiązań technicznych, urządzeń, systemów i procesów, a także opracować ekspertyzy dotyczące szeroko rozumianej ochrony i inżynierii środowiska, m.in. ocenić stan degradacji środowiska i zaproponować optymalną metodę odnowy środowiska uwzględniając aspekty prawne, ekonomiczne, a także techniczne.
Praktyki:
Praktyka zawodowa trwa przez 4 tygodnie po 6 semestrze studiów I stopnia. Ma na celu zapoznanie się z zakresem czynności na stanowiskach związanych z ochroną i inżynierią środowiska, problematyką uciążliwości obiektów i instalacji przemysłowych, technologiami i urządzeniami stosowanymi do kontroli i ograniczenia uciążliwości, działaniami i procedurami administracyjnymi dotyczącymi środowiska, zakresem prac i procesami technologicznymi związanymi z profilem zakładu. W programie studiów I i II stopnia przewidziane są także zajęcia terenowe związane ze specjalnością wybraną przez studenta.
Perspektywy Zawodowe:
Absolwenci mogą pracować jako: specjaliści w firmach projektowych i wykonawczych z branży hydrogeologii stosowanej, geotechniki, gospodarki odpadami, odnawialnych źródeł energii, inżynierowie nadzoru zajmujący się ochroną i inżynierią środowiska, gospodarką odpadami, pracownicy działów rozwoju firm, a także jako specjaliści w działach związanych z ochroną i inżynierią środowiska oraz zagospodarowaniem przestrzennym w jednostki administracji rządowej i samorządowej lub instytutów naukowo-badawczych oraz w firmach konsultingowych.
Miejsca Pracy:
Przedsiębiorstwa i instytucje zajmujące się gospodarką odpadami, remediacją terenów zdegradowanych, geotechniką, hydrogeologią, produkcją i eksploatacją instalacji odnawialnych źródeł energii, biura projektowe, laboratoria badawcze i jednostki naukowe, jednostki administracji rządowej i samorządowej, instytucje monitorujące stan środowiska, a także firmy konsultingowe i prowadzące audyty środowiskowe. Absolwenci mogą pracować jako konsultanci w zakresie ochrony i zarządzania środowiskiem, mogą również prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie hydrogeologii, geotechniki, projektowania i eksploatacji instalacji odnawialnych źródeł energii.
OKIEM KANDYDATA
Jak miliony ludzi na świecie codziennie starasz się wdrażać rozwiązania mające na celu poprawę jakości środowiska i ekosystemu?
A jednocześnie masz świadomość, że potrzeba innowacyjnych rozwiązań i współpracy wielu gałęzi przemysłu i gospodarki? Jako inżynier ochrony środowiska zdobędziesz wielopłaszczyznową wiedzą i gruntowne wykształcenie z obszaru ekologii, nauk technicznych i ścisłych tak, aby móc pracować w firmach zajmujących się ochroną środowiska, wdrażaniem działań ekologicznych lub w jednostkach administracji rządowej i samorządowej.
Olimpijczycy
Jesteś laureatem lub finalistą olimpiady ogólnopolskiej?
Sprawdź, która z olimpiad gwarantuje Ci przyjęcie na ten kierunek bez postępowania kwalifikacyjnego: