PRZEDMIOT GŁÓWNY
MATURA
G1
Matematyka
Fizyka
Informatyka
G2
Matematyka
Fizyka
Informatyka
LICZBA MIEJSC
REKRUTACJA LETNIA
50
Studia
stacjonarne
0
Studia
niestacjonarne
REKRUTACJA ZIMOWA
0
Studia
stacjonarne
0
Studia
niestacjonarne
Rekrutacja
Studia
stacjonarne
Czas trwania studiów
7
Opłata rekrutacyjna
85
plnOpłaty za semestr
0
plnUzyskiwany tytuł
Informatyka – Zarządzanie Bezpieczeństwem Informacji
Celem kształcenia na kierunku Informatyka – Zarządzanie Bezpieczeństwem Informacji jest dostarczenie studentom kompetencji wymaganych przez sektor ochrony systemów informatycznych i cyberprzestrzeni. Praca w obszarze cyberbezpieczeństwa wymaga połączenia wysokich umiejętności inżynierskich (programowanie, analiza systemów komputerowych, zarządzanie infrastrukturą) z szerokimi umiejętnościami społecznymi (komunikatywność, umiejętność działania w zespole, zdolność do działania w warunkach stresu, umiejętności społeczne).
Absolwent potrafi:
Absolwenci uzyskają specjalistyczną wiedzę w wielu obszarach mających znaczenie dla cyberbezpieczeństwa. Do obszarów tych należą programowanie i budowa oprogramowania, konfigurowanie i zarządzanie infrastrukturą informatyczną, zbieranie i analizowanie informacji, testy penetracyjne i audyt, sztuczna inteligencja i jej zastosowania do detekcji zagrożeń, aspekty prawne bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, socjotechnika, psychologia. Dzięki efektom kształcenia zaplanowanym w ramach kierunku absolwent będzie w stanie stawić czoło wieloaspektowym i w ostatnim czasie znacząco rosnącym wyzwaniom w obszarze ochrony systemów informatycznych i cyberprzestrzeni.
Praktyki:
Praktyki zawodowe trwają 4 tygodnie w czasie letniej przerwy na szóstym semestrze studiów stacjonarnych. Zakres praktyk obejmuje m.in. zdobycie praktycznych umiejętności wykorzystywania różnych narzędzi do zapewnienia bezpieczeństwa informacji.
Perspektywy zatrudnienia:
Absolwenci kierunku znajdą pracę w różnego rodzaju instytucjach prywatnych i publicznych dbających o bezpieczeństwo posiadanych przez nich informacji, a w szczególności u operatorów usług kluczowych – instytucji świadczących usługi o istotnym znaczeniu dla utrzymania działalności społecznej lub gospodarczej: energetyka, transport, bankowość, ochrona zdrowia, zaopatrzenie w wodę pitną i infrastruktura cyfrowa – zobligowanych prawnie do ciągłego monitorowania cyberzagrożeń i reagowanie na nie. Potencjalnym miejscem zatrudnienia absolwentów mogą być także Wojska Obrony Cyberprzestrzeni oraz organy ścigania, w tym Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości.
Olimpijczycy
Jesteś laureatem lub finalistą olimpiady ogólnopolskiej?
Sprawdź, która z olimpiad gwarantuje Ci przyjęcie na ten kierunek bez postępowania kwalifikacyjnego: